Fudbalski klub Željezničar ostao je bez direktora nakon samo četiri mjeseca, jer je Haris Slato, prema informacijama Sport Centra, podnio neopozivu ostavku.
Slato je na taj način okončao svoj četveromjesečni mandat na mjestu direktora kluba s Grbavice. U februaru ove godine je na toj funkciji naslijedio Amiru Bajrović Uzunović. Stigao je u vrlo izazovnom trenutku za Željezničar, ali uz najave da će klub izaći iz krize "jači nego ikada".
No, najava se nije ispunila. Podsjetimo, ranije smo objavili kako je Slato vodio klub na punomoć.
On je i prije najavio svoj odlazak, još sredinom prošlog mjeseca kada je klub napustio šef stručnog štaba Savo Milošević.
"Posebno sam tužan jer znam koliko smo posljednja dva mjeseca uložili truda u svim tim segmentima, a sada moram reći da je cijeli projekt strateškog partnerstva doveden na samu ivicu propasti. Zbog toga od danas stavljam svoj mandat na raspolaganje, zajedno s trenerom Savom Miloševićem", rekao je tada Slato.
Njegova ostavka dolazi u turbulentnom trenutku za klub, nakon što Federalno ministarstvo pravde nije usvojilo izmjene novog statuta kluba. Osim toga, klub su napustili i brojni igrači, a zamjene barem za sada nisu stigle.
Podsjetimo, Plave su već napustili Vedad Muftić, Sulejman Krpić, Edwin Odinaka, Patrick Galchev, Hamza Jaganjac...