Athletic će ući u januar ove subote protiv Osasune, a dva dana kasnije ekipa će otputovati u Džeddu, gdje će se se u polufinalu španskog Superkupa suočiti s Barcelonom.
Kapiten Athletica Iñaki Williams jasno je poručio što misli o ovom interkontinentalnom putovanju: "Igrati u Arabiji je sranje", rekao je otvoreno.
Napadač Athletica ne vidi smisao da se turnir održava u Saudijskoj Arabiji jer, kako ističe, to oduzima navijačima mogućnost da u velikom broju prate ekipu i stvara osjećaj otuđenosti - "kao da igramo na stadionu među publikom kojoj smo potpuni neznanci".
Ovaj put Iñaki ima i dodatni razlog za nelagodu - ove sedmice očekuje rođenje svog prvog djeteta. Klub će razmotriti situaciju, a nije isključeno da ga oslobodi putovanja. "Ostaviti ženu i dijete ovdje stvarno je teško", priznao je. Ipak, dodao je da nije tražio posebnu dozvolu: "Na raspolaganju sam klubu i pokušat ću odraditi najbolji Superkup moguće."
Stariji od braće Williams istaknuo je kako je božićna stanka dobro došla ekipi "jer nam je trebala mala mentalna pauza". Također je rekao da mu nije jasno zašto postoje kritike na račun trenera Ernesta Valverdea: "Teško mi je to razumjeti. Tim je stopostotno uz njega. On je trener koji nas je ponovno učinio pobjednicima."
Iñaki očekuje dobar ulazak "lavova" u takmičarsku 2024. godinu i ne gubi iz vida Kup kralja:
"Želimo opet osvojiti taj trofej, ali uz onu tihu odlučnost koja nas je i prošli put dovela do njega. Svi znamo koliko su te večeri u Kupu bile posebne."