Nekadašnji tight end New England Patriotsa Rob Gronkowski, penzionisana zvijezda američkog fudbala, otkrio je kako mu se ulaganje u Apple pokazalo kao najbolja investicija.
Gronkowski je ispričao kako je prvi put uložio u tehnološkog diva prije više od deset godina, a prijedlog nije došao od finansijskog stručnjaka, već od izvođača radova koji mu je gradio kuću u Massachusettsu.
"Čovjek koji mi je zapravo gradio kuću u Foxboroughu, rekao mi je: 'Hej, kupi dionice Applea. Govorim ti, to je to.' Nikada nisam bio uključen u dionice, stvarno nisam znao kako dionice funkcioniraju. Pa sam rekao: 'U redu, dopusti mi da to učinim, čovječe.' I rekao sam: 'Idem na veliko'", prisjetio se Gronkowski.
Gronkowski je naložio svom finansijskom savjetniku da uloži 69 hiljada dolara u dionice Applea, ali je na to zaboravio.
"Zaboravio sam na to", rekao je, pa nastavio:
"Prošlo je otprilike dvije i po godine, a dionice vrijede oko 250.000 dolara, pa sam prodao dio od 69.000 dolara koje sam uložio."
Ostatak dionica je zadržao i danas vrijede više od 600.000 dolara.
"Sve zbog investicije koju sam napravio 2014. godine, nemajući pojma šta radim, već samo slušajući čovjeka koji mi je sagradio kuću, tako da to cijenim", rekao je, dodavši:
"To je najbolja investicija koju sam ikada imao u životu", poručio je Gronkowski.