Fudbaleri Željezničara se nalaze baš u lošoj situaciji u ovome trenutku.
Doživjeli su treći poraz ovog proljeća, te tako produbili krizu u kojoj se nalaze.
Međutim, da stvar bude još gora 'Plavi' su vezali peti uzastopni poraz na gostovanjima u WWin ligi BiH.
Od ekipe sa Grbavice su redom bili bolji pomenuti Velež, Posušje, Sarajevo, Borac i Zrinjski.
Morat će u klubu nešto ekstremno da promijene, jer u ovom trenutku, Željezničar više izgleda kao ekipa koja se bori za opstanak, nego ekipa koja želi da se nađe u kvalifikacijama za neko evropsko takmičenje.
Međutim, da stvar bude još gora, ekipa sa Grbavice je posljednji trijumf u gostima u najelitnijem bh. takmičenju upisala 15. augusta upravo protiv Veleža, koji ih je jučer savladao 1:0.
Novi izazov za izabranike Slaviše Stojanovića u WWin ligi slijedi narednog vikenda protiv Zrinjskog na svom stadionu, a prije toga će sa ekipom Sloge Meridian u srijedu igrati duel u Kupu BiH.