samouvjeren

Wembanyama zapalio ligu novom izjavom: Jokić nije najbolji, ja sam

SCSport.Ba
Jokic wembanyama
FOTO: X

Victor Wembanyama ne skriva svoje ambicije po povratku na parket. Centar San Antonio Spursa vraća se u sastav nakon gotovo mjesec dana pauze zbog istegnuća lista lijeve noge, a uoči povratka jasno je poručio da poštuje najveće zvijezde NBA lige – ali da sebe vidi na samom vrhu.

U razgovoru za ESPN, 21-godišnji košarkaš govorio je o tome ko je trenutno najbolji igrač NBA lige.

„Mislim da je Nikola Jokić najbolji ofanzivni igrač. Ne mislim da je najbolji igrač generalno. Teško je reći, mislim da je to između Giannisa Antetokounmpoa i Shaia Gilgeous-Alexandera. Kada se vratim na teren – mislim da ću to biti ja“, rekao je samouvjereni Francuz.

Njegov povratak dolazi u izuzetno važnom trenutku za Spurse. Wembanyama je dobio zeleno svjetlo ljekarskog tima i bit će spreman za nastup protiv Oklahoma City Thundera u subotu u T-Mobile Areni u Las Vegasu. Taj susret odlučuje putnika u finale NBA kupa, a ujedno se računa i kao utakmica regularne sezone.

„Osjećam se dobro. Malo sam umoran jer sam upravo završio kardio-trening, ali generalno se osjećam odlično. Mislim da smo u prethodne dvije sedmice, možda čak i mjesec dana, radili prave stvari. Spreman sam“, poručio je.

Standings provided by Sofascore
nikola jokic victor wembanyama