Košarkaši Bosne BH Telecom pobijedili su rumunsku Oradeu 76:63, a nakon što je svoju pobjedu upisala i Reggiana, "Studenti" su zvanično u četvrtfinalu FIBA Europe Cupa.
Nije ovo bila laka utakmica za sarajevski klub, ali na kraju je uspješno odrađen zadatak.
U Olimpijskoj dvorani Zetra je nakon meča uslijedilo i slavlje zajedno s prisutnom publikom.
Ovo je jedan od najvećih uspjeha sarajevskog kluba u evropskim takmičenjima u posljednjim godinama.
Podsjetimo, u trijumfu Bosne istakao se Alfonso Plummer. On je sa 17 poena bio najefikasniji, dok je Jarrod West dodao 13, a Đoko Šalić dodali 11. Bropleh je s 22 bio najbolji kod Oradee.
Do kraja druge runde preostali su mečevi protiv Cedevite Junior u gostima i Reggiane na domaćem parketu.