Fudbaleri Veleža su u 18. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine odigrali su neriješeno protiv Zrinjskog (1:1).
"Rođenima" je ovo bio prvi pozitivan ishod "Pod Bijelim brijegom" još od 2022. godine, a igrači i stručni štab su znali kako da proslave osvojeni bod.
Zbog zabrane, navijači Veleža nisu mogli prisustvovati mostarskom derbiju, ali to ih nije spriječilo da dočekaju miljenike nakon utakmice.
Tako su igrači i stručni štab Veleža dočekani na sjajan način, a trener Ibro Rahimić je privukao pažnju svojim poteozm.
Rahimić je s bakljom u ruci proslavio dobru partiju svojih igrača.
Velež je sada četvrti na tabeli s 25 bodova, jednim manje od trećeplasiranog Sarajeva, dok je Zrinjski drugi s 37 bodova.