Ostali sportovi

Verstappen ostaje u Red Bullu i naredne sezone: Za mene je to uvijek bilo jasno

SCSport.Ba
PXL PA 310725 136189235

Iako su se tokom sezone intenzivno širile glasine o mogućem prelasku Maxa Verstappena u Mercedes, sve je to sada odlučno demantovano - prvo od strane savjetnika Red Bulla Helmuta Marka, a sada i od samog Verstappena.

Četverostruki svjetski prvak u Formuli 1 potvrdio je da će i naredne sezone ostati vozač Red Bulla. Na pitanje novinara o svojoj budućnosti, uoči Velike nagrade Mađarske - posljednje trke prije ljetne pauze - Verstappen je odgovorio:

"Stvar je u tome da ljudi stalno pričaju tokom sezone, dok jedina osoba koja zapravo može ili bi trebala govoriti - ne govori. To sam ja. I to radim namjerno, jer nema smisla da se rasipam izjavama i nagađanjima. Tako bi, po mom mišljenju, trebalo biti za sve", rekao je Verstappen.

"Neki jednostavno vole praviti dramu, miješati stvari. Ali meni je uvijek bilo prilično jasno - i za narednu sezonu. Već razgovaram s timom o planovima i stvarima koje želimo unaprijediti za sljedeću godinu. Dakle, to znači da i ja ostajem u timu naredne godine."

Šef Mercedesa Toto Wolff je ranije tokom jula priznao da je bio u razgovorima o mogućem dovođenju Verstappena, ali je i tada naglasio da je veća vjerovatnoća da bi Nizozemac mogao promijeniti tim nakon 2026. godine.

Verstappen ima važeći ugovor s Red Bullom do 2028. godine, ali se špekuliše da ugovor sadrži klauzule koje bi mu omogućile izlazak prije isteka roka - u slučaju određenih okolnosti.

f1 formula 1 helmut marko max verstappen red bull racing