Stameni štoper Marin Karamarko, koji je ove zime napustio redove Željezničara i karijeru nastavio u Wisli Plock, suočio se s velikim pehom već u prvim mjesecima boravka u Poljskoj.
Iz poljskog kluba potvrđene su loše vijesti, s obzirom na to da je hrvatski defanzivac doživio tešku povredu zbog koje je za njega sezona završena.
“Tokom treninga u petak, pred gostujuću utakmicu protiv Krakowa, Marin Karamarko doživio je povredu koja ga isključuje iz igre do kraja sezone 2025/2026. Marine, brz oporavak”, poručili su iz Wisle Plock.
Prema navodima poljskih medija, nakon obavljenih pregleda Karamarku je dijagnostikovana povreda medijalnog kolateralnog ligamenta, što zahtijeva duži period oporavka.
Ovo je svakako veliki udarac i za samog igrača i za njegov novi klub, s obzirom na to da je Karamarko tek stigao u Wislu Plock s ciljem da bude važan dio defanzivne linije u nastavku sezone.