Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra prijateljsku utakmicu protiv selekcije Sjeverne Makedonije, a stadion Asim Ferhatović Hase ispunjen je do posljednjeg mjesta.
Sarajevo od jutros trese fudbalska groznica i sve je u znaku Zmajeva. Navijači su iz svih dijelova Bosne i Hercegovine i dijaspore stigli kako bi danas ispratili naše sjajne fudbalere na Svjetsko prvenstvo. Na ulicama Sarajeva vlada cijeli dan vlada prava fudbalska atmosfera, a na stadionu više ne može stati ni šibica.
Utakmica protiv Sjeverne Makedonije počinje u 20.30, a selektor Sergej Barbarez odredio je početni sastav koji čine: Zlomislić, Dedić (kapiten), Radeljić, Katić, Mujakić, Gigović, Tahirović, Alajbegović, Bajraktarević, Baždar i Lukić.
Podsjetimo, Bosna i Hercegovina će prije početka Svjetskog prvenstva odigrati prijateljski susret protiv Paname 6. juna u St. Louisu.
Prvu utakmicu na Mundijalu Zmajevi igraju 12. juna protiv Kanade. Potom će 18. odmjeriti snage sa Švicarskom, a onda ih 24. očekuje okršaj s Katarom.