Fudbalski klub Željezničar nalazi se pred jednom od najvažnijih sjednica Skupštine. Večeras će u plavom salonu na Grbavici biti održano zasjedanje najvišeg klupskog tijela koje bi trebalo dati odgovore na ključna pitanja o budućnosti i opstanku kluba, nakon što je u proteklom periodu došlo do ozbiljnih institucionalnih potresa.
Plavi su se našli u svojevrsnoj pravnoj krizi nakon što je nadležno ministarstvo odbilo upisati predložene izmjene i dopune Statuta FK Željezničar. Ova administrativna blokada direktno je ugrozila i zakomplikovala partnerski odnos s američkim biznismenom Saninom Mirvićem, koji je početkom godine zvanično preuzeo brigu o klubu i pokrenuo procese stabilizacije.
Mirvić ostaje?
Krizu na Grbavici dodatno je produbio i nedavni odlazak šefa stručnog štaba Save Miloševića. Nakon njegovog napuštanja klupe, u fudbalskim kuloarima pojavile su se glasne špekulacije da će njegovim stopama krenuti i sam Mirvić, što bi značilo potpuni krah započetog projekta.
Ipak, prema posljednjim informacijama koje stižu iz izvora bliskih klubu, američki partner bosanskohercegovačkih korijena ostat će na Grbavici i nastaviti sa ulaganjima Mirvić bi prema nekim informacijama trebao postati predsjednik Upravnog odbora.
Večerašnja sjednica Skupštine biće idealna prilika da se pronađe pravni kompromis s nadležnim institucijama, otklone uočeni nedostaci u Statutu i investitoru osiguraju čisti papiri za dalji rad.