Egipatski napadač Mohamed Salah je ponovo dio ekipe Liverpoola nakon izjava da ga je "klub bacio pod autobus", a o svemu se oglasio i kapiten Virgil van Dijk.
Nizozemac je poručio da su njegovi razgovori sa Salahom usmjereni isključivo na to da ga uvjeri da nastavi karijeru u Liverpoolu.
Uputio je i pohvale treneru Redsa Arneu Slotu zbog načina na koji se nosi s nimalo ugodnom situacijom.
"Razgovaram s njim o svemu. Rekao sam mu da želim da ostane. Volio bih ga imati blizu sebe jer je jedan od najboljih”, kazao je van Dijk o Salahu i dodao:
“Ipak, činjenica je da ide na Afrički kup nacija. Naravno da ćemo biti u kontaktu sljedećih sedmica, kao i uvijek i na kraju ćemo vidjeti. Želim mu apsolutno sve najbolje i da se vrati. Nadam se da hoće, ali nemam kontrolu nad tim…”
Svi su u Liverpoolu zabrinuti, pa tako i van Dijk.
“Nadamo se da će tamo biti uspješan i svi se nadamo da će se vratiti i biti važan dio tima Liverpoola do kraja sezone. S druge strane, svi znamo fudbal i nemamo pojma šta će se dogoditi. On je vrlo važan za našu ekipu, ali u ovoj situaciji postoji više strana.”
Komentarisao je i Slota.
"Situacija je takva da stvara mnogo buke. Kao kapiten moram se nositi s tim kako momci reagiraju na to, a oni su bili savršeni. Na kraju, i sam Mo je također reagirao savršeno. Čujem, pratim što se događa i što je najvažnije, spreman sam reagovati. Ovaj trenutak je vrlo dobar da vidimo kako će svi reagovati. Mislim da je trener Arne Slot savršeno odradio posao”, zaključio je van Dijk.