Kapiten Liverpoola

Van Dijk komentarisao Salahov potencijalni odlazak: 'Nemam kontrolu nad tim'

SCSport.Ba
Van dijk

Egipatski napadač Mohamed Salah je ponovo dio ekipe Liverpoola nakon izjava da ga je "klub bacio pod autobus", a o svemu se oglasio i kapiten Virgil van Dijk.

Nizozemac je poručio da su njegovi razgovori sa Salahom usmjereni isključivo na to da ga uvjeri da nastavi karijeru u Liverpoolu.

Uputio je i pohvale treneru Redsa Arneu Slotu zbog načina na koji se nosi s nimalo ugodnom situacijom.

"Razgovaram s njim o svemu. Rekao sam mu da želim da ostane. Volio bih ga imati blizu sebe jer je jedan od najboljih”, kazao je van Dijk o Salahu i dodao:

“Ipak, činjenica je da ide na Afrički kup nacija. Naravno da ćemo biti u kontaktu sljedećih sedmica, kao i uvijek i na kraju ćemo vidjeti. Želim mu apsolutno sve najbolje i da se vrati. Nadam se da hoće, ali nemam kontrolu nad tim…”

Svi su u Liverpoolu zabrinuti, pa tako i van Dijk.

“Nadamo se da će tamo biti uspješan i svi se nadamo da će se vratiti i biti važan dio tima Liverpoola do kraja sezone. S druge strane, svi znamo fudbal i nemamo pojma šta će se dogoditi. On je vrlo važan za našu ekipu, ali u ovoj situaciji postoji više strana.”

Komentarisao je i Slota.

"Situacija je takva da stvara mnogo buke. Kao kapiten moram se nositi s tim kako momci reagiraju na to, a oni su bili savršeni. Na kraju, i sam Mo je također reagirao savršeno. Čujem, pratim što se događa i što je najvažnije, spreman sam reagovati. Ovaj trenutak je vrlo dobar da vidimo kako će svi reagovati. Mislim da je trener Arne Slot savršeno odradio posao”, zaključio je van Dijk.

virgil van dijk liverpool mohamed salah