Engleskoj prijeti neugodnost zbog polupraznih tribina na otvaranju Svjetskog prvenstva protiv Hrvatske iduće srijede jer su stotine ulaznica i dalje u prodaji uprkos tvrdnjama FIFA (Međunarodna nogometna federacija) o rekordnoj potražnji.
To bi moglo dodatno osramotiti krovnu nogometnu organizaciju, koja se već suočila s kritikama zbog visokih cijena ulaznica, piše engleski Daily Mail.
Za utakmicu Engleske i Hrvatske u Teksasu stotine su ulaznica još uvijek dostupne na platformama za preprodaju.
Najniža cijena iznosi 867 dolara (oko 750 eura), dok se za paket koji uključuje ulaznicu, obrok i pristup VIP salonu treba izdvojiti čak 9.225 dolara.
FIFA je branila svoju politiku i pohvalila se s "nezabilježenih" 500 miliona zahtjeva za rezervacije, no ipak je bila prisiljena sniziti neke cijene kako bi privukla više gledatelja na Mundijal koji je počeo u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadu i Meksiku.
Predsjednik FIFA-e Gianni Infantino uoči turnira je branio organizaciju, insistirajući na tome da je prosječna cijena ulaznica bila ispod 500 dolara (oko 430 eura), što je uporedivo s cijenama velikih sportskih događaja u SAD, prenosi Index.hr.
Osvrnuo se i na problem preprodaje.
"Da ih prodajemo po nižoj cijeni, na ovom specifičnom tržištu, gdje je to savršeno legalno, završile bi na sekundarnom tržištu po puno, puno višim cijenama.
A gdje bi onda novac otišao?", upitao je Infantino.
Hrvatska će protiv Engleske igrati 17. juna na Dallas stadionu u Arlingtonu s početkom u 22 sata.