Evropa sve dalje
Ugašen plamen euforije: Željezničaru prijeti krah sezone, ima li rješenja za krizu?
Fudbaleri Željezničara priredili su novo razočarenje svojim navijačima i na Grbavici izgubili od dobojske Sloge u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH (1:0).
Serija loših utakmica i rezultata u ligi prenijela se i na jedino takmičenje u kojem je do sada i nekako išlo Plavima i u kojem se tražilo svjetlo na kraju tunela - u Kupu BiH.
Muk na Grbavici
Međutim, Plavi nikako da izađu iz mraka. Jedna jako loša partija igrača "zaradila" je zvižduke s tribina Grbavice.
I kada se pomislilo da ne može gore - desila se greška u odbrani, koju je Toni Jović pretvorio u gol za totalni muk na Grbavici.
Težak poraz. Još jedan u nizu, ali za Željezničar je gore što se porazi i letargične partije uvlače pod kožu.
Postaju normalnost. S užasnim nizom od osam ligaških utakmica se otišlo na pauzu. Nije se promijenilo ništa ni zimus, iako su se očekivale drastične promjene.
Serija loših rezultata
Na Grbavici je bilo euforično nakon dolaska strateškog investitora Sanina Mirvića, došli su neki novi igrači, očekivalo se da Plavi budu sposobni da kroz ligu dođu do Evrope.
Prve tri utakmice i isto toliko poraza ugasile su plamen koji su zapalila nova imena u igračkom rosteru.
Zaostatak od sedam bodova za zahuktalim Veležom se čini kao mnogo, tu je i Široki Brijeg (-5), zbog čega se na Grbavici počelo sve više razmišljati o Kupu kao jedinoj karti za izlazak na evropsku scenu.
Međutim, sudeći po večerašnjoj utakmici, Željezničar će imati težak zadatak jer u neugodni Doboj stiže sa zaostatkom.
A manje više od Doboja i razvoja u Kupu zavisi sezona Željezničara - koja bi mogla doživjeti totalni krah.
Od euforije do kraha je kratak put, a čini se da u Željezničaru to najbolje znaju.