Košarka

Turnir u Banja Luci: Partizan najbolji, Halilović vodio Galatasaray do bronze

SCSport.Ba
Miki

Danas je odigrana završnica međunarodnog košarkaškog turnira u Banja Luci. Turnir je organizovala KK Igokea povodom svog 50. rođendana.

Titulu osvajača turnira ponijela je ekipa beogradskog Partizana. Oni su u finalnoj utakmici koja je odigrana večeras savladali ekipu moskovskog CSKA rezultatom 74:54.

U utakmici za treće mjesto istanbulski Galatasaray je savladao Hapoel iz Jerusalema rezultatom 99:89. Najbolji u redovima Galatasaraya je bio bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Halilović sa 17 postignutih poena.

Peto mjesto je zauzeo Turk Telekom pobjedom nad domaćinom Igokeom rezultatom 69:64.

Turnir je obilježilo veliko interesovanje publike, zvučna košarkaška imena iz Europe, ali i nekoliko neugodnosti izazvanih ponašanjem pojedinih navijača.

banja luka galatasaray kkigokea kkpartizan kosarka miralem halilovic