slijedi novi meč

Trener Željezničara Savo Milošević priznaje: Ostali smo dužni i sebi i navijačima

SCSport
Piše: SCSport
Savo 45
Foto: FK Željezničar

Fudbaleri Željezničara u nedjelju u okviru 33. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine (17.30 sati) dočekuje dobojsku Slogu.

Utakmicu su na konferenciji za medije najavili trener Savo Milošević i prvotimac "Plavih" sa Grbavice Dženan Šabić.

"U najkraćem, stanje je redovno, kako ljudi vole da kažu. Svi igrači su spremni, što je dobro. Ostali smo dužni sami sebi, vjerovatno na prvom mjestu, ali i navijačima i svima koji vole naš klub, u posljednjoj utakmici protiv Zrinjskog, pogotovo u prvom poluvremenu.

Nema iznenađenja

Tako da se nadam da ćemo u tome pronaći dodatni motiv za utakmicu koja nas čeka u nedjelju. Očekuje nas protivnik koji se bori za opstanak i sigurno će biti izuzetno motivisan.

S druge strane, igrali smo protiv njih već dva puta, tako da neće biti nekih iznenađenja ni tajni, poznajemo se dosta dobro. Ali isto tako, ovo je idealna prilika da konačno dođemo do tri boda na Grbavici, što bi psihološki mnogo značilo za nas. Pokušat ćemo učiniti sve da do toga i dođemo u nedjelju", kaže Milošević.

Na pitanje postoji li dodatni motiv u sarajevskoj ekipi s obzirom na neke prethodne mečeve protiv Sloge, Milošević odgovoara:

"Ako mislite na ranije utakmice u Kupu Bosne i Hercegovine i slično, dobro, ne bih govorio o nekim revanšima. Mi smo njih dobili u prvenstvu 3:0 tamo, tako da je teško reći ko kome duguje revanš.

Ako moramo tražiti dodatni motiv, a bavimo se profesionalnim sportom, u ovom slučaju fudbalom, onda imamo ozbiljan problem.

Svaka utakmica je motiv sama po sebi. Evo, Šabić i svi igrači mogu potvrditi, često ih moram smirivati na treningu kada igraju međusobno, jer niko ne voli da izgubi, a kamoli zvaničnu prvenstvenu utakmicu. Tako da s te strane ne bi trebalo biti problema i vjerujem da ga neće ni biti".

Bivši selektor Zmajeva dodaje još nešto:

Psihološki problem

"Imamo određeni psihološki problem na Grbavici, vjerovatno zbog prevelike želje pred našim navijačima. Posljednjih nekoliko utakmica kod kuće uopće nisu bile loše, govorio sam vam da sam bio prezadovoljan igrom, ali nismo uspijevali pobijediti.

Očigledno postoji i taj psihološki aspekt, odnosno veliki pritisak koji igrači osjećaju i ogromna želja da konačno ostvarimo dobar rezultat kod kuće. Čeka nas slična utakmica kao i prethodne protiv Veleža i Posušja. Imat ćemo protiv sebe tim koji dodatno ima motiv i praktično se bori za život.

Dakle, očekuje nas veoma motivisan protivnik i, ako ne odgovorimo istom mjerom, imat ćemo problem. Međutim, ne sumnjam da ćemo odgovoriti na pravi način, pa ćemo vidjeti možemo li kvalitetom i mirnijom glavom doći do dobrog rezultata".

Krilni igrač Šabić naglašava da su igrači imali dovoljno vremena da se i odmore i pripreme za meč sa Slogom.

"Zaista smo dobro radili ove sedmice, imamo još dva treninga da se dodatno spremimo i sigurno svi jedva čekamo da dođe ta utakmica na našoj Grbavici, pred našim navijačima, koji će nam sigurno pružiti podršku, u što ne sumnjamo.

Atmosfera u ekipi je stvarno dobra, odnos između igrača je odličan i jedva čekamo utakmicu i, nadamo se, pobjedu", naglasio je Šabić.

Standings provided by Sofascore
savo milosevic fk željezničar