Trijumf rukometaša njemačkog Flensburga nad francuskim Montpellierom u okviru rukometne Evropske lige (40:35) ostao je u sjeni tragedije, nakon što je objavljeno da je jedan navijač preminuo na tribinama dvorane.
U dvorani koja prima oko 5.000 ljudi utakmica je počela u neuobičajenoj tišini. Isključeni su muzika i razglas, a komentator Markus Gec je tokom prenosa objasnio kako je riječ o hitnom medicinskom slučaju. Gledaoci su reagovali dostojanstveno, te nisu navijali, dok su ljekarske ekipe pokušavale spasiti život nesretnom čovjeku.
Nažalost, odmah nakon završetka utakmice direktor kluba Holger Glandorf potvrdio je najcrnje vijesti - da je preminuo navijač.
"Nažalost, sve preduzete mjere bile su neuspješne. Naše misli su uz porodicu i prijatelje preminulog. Rukomet i sport su sada u drugom planu", izjavio je Glandorf.
Što se same utakmice tiče, viđena je efikasna utakmica. Flensburg je u drugom poluvremenu uspio da slomi otmor Montpelliera, a briljirao je ljubimac bh. navijača i naš bivši reprezentativac Benjamin Burić koji je sakupio 13 odbrana.
U napadu su se istakli Patrick Volz sa devet golova, Niclas Kirkelokke je dodao osam, a Symon Pytlick sedam pogodaka. U strijelce se upisao i reprezentativac BiH Adin Faljić (1). Na drugoj strani najraspoloženiji su bili Valentin Porte i Leo Plantin koji su postigli po pet golova.