odlazi u poljsku

Tarik Karić napustio Velež: Bio sam dio zlatne generacije

Fena
Fena
Tarik karic 5

Došlo je vrijeme otići iz kluba gdje sam dvije godine uživao, htio bih se zahvaliti svima u klubu, kao i navijačima jer su mi pomogli da se u Mostaru osjećam kao kod kuće, izjavio je po odlasku iz Veleža golman Tarik Karić koji će karijeru nastaviti u poljskom Rakowu.

“Na obostrano zadovoljstvo Tarik je napravio transfer u poljsku ekipu Rakowa koja će biti iduća destinacija ovog mladog i talentiranog golmana“, potvrdio je Velež transfer 21-godišnjeg Sarajlije koji je karijeru počeo u Željezničaru.

Imao je zatim angažman u austrijskom Kapfenbergu, GOŠK-u iz Gabele da bi u Mostar stigao u januaru prošle godine.

"Bio sam dio zlatne generacije koja je izborila u Europu i igrala finale Kupa BiH.

Biti kapiten s 20 godina, stvarno mi je bilo veliko zadovoljstvo“, poručio je Karić koji je u dresu "Rođenih" upisao 41 nastup.

Velež je prošlu sezonu okončao na četvrtom mjestu WWin lige BiH, a novu će sezonu otvoriti duelom prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u kojem će 9. jula u Zenici biti domaćin moldavskom Milsamiju. Uzvrat se 16. srpnja igra u Orheiju.

tarik karic fk velež mostar