TRENER PLEMIĆA

Štimac nakon osvojenog Kupa BiH: 'Nekada te sport kazni kada se ograničiš...'

SCSport.Ba
Screenshot 1297

Fudbaleri Zrinjskog su došli do trofeja Kupa BiH nakon što su bili bolji u dvomeču od ekipe Veleža.

Zrinjski je do trofeja stigao zahvaljujući pobjedi iz prvog meča kada su pobjedom pred svojim navijačima sa minimalnim rezultatom te uz večerašnjih 1:1 došli do trofeja.

Trener Plemića, Igor Štimac je bio veoma zadovoljan nakon pobjede svoje ekipe.

“Prezadovoljan sam. Nismo sumnjali da imamo kvalitet i kapacitet. Sve ono što treba imati jer ovo je šampionska ekipa i ovdje stanuje mentalitet pobjednika i navika pobjeđivanja”, rekao je Štimac.

Potom se osvrnuo i na sam meč.

“Mislim da smo prerano dali gol i onda nekako odustali od igre i što mi jesmo. Ograniliči smo se na to i na to rijetko pokušavali da pokušamo ugroziti gol. Moramo igrati napadački i postići što više golova. Nekada te sport kazni kada se ograničiš na branjenje”, istakao je trener Plemića te dodao.

“Apsolutno sam ponosan na igrače, na cijeli klub i sve zaposlene i navijače. Nismo imali priliku da nas prate i bodre. Kada sam vidio da su došli u Bijeljinu i putovali 15 sati da nas bodre i bodrili nas 60 minuta, kapa do poda za navijače. Na moje igrače sam veoma ponosan. Nisam učestvovato u kreiranju ekipe, ali finansijski, evropski dva trofeja i za povijesti”, rekao je Štimac nakon osvajanja trofeja Kupa BiH.

igor stimac kup bih