Na vanrednoj sjednici Skupštine Košarkaškog kluba Bosna BH Telecom prihvaćena je ostavka dosadašnjeg Upravnog odbora na čelu sa predsjednikom Dubravkom Barbarićem koja je ranije najavljena.
Istovremeno, skupština kluba (zvanični naziv KK Royal-Bosna) imenovala je novi Upravni odbor na čelu s bivšim predsjednikopm Košarkaškog kluba Spars Nihadom Selimovićem.
U zvaničnoj klupskoj objavi stoji da su za članove Upravnog odbora imenovani još Amel Kovačević i Damir Kreso. Međutim, UO broji sedam članova, a saznajemo da su to još postali Ismar Adžajlić, Toni Vukadin, Emir Haračić i Mirza Muzurović.
Kako smo saznali, njih su predložili oni koji bi i trebali iznijeti najveći teret finansiranja kluba, a to su gradske, općinske i kantonalne strukture, kao i glavni sponzor BH Telecom.
Prema našim informacijama, Uprava je sastavljena neočekivano brzo, preciznije rečeno, "preko noći", a nakon saznanja da bi u pitanje mogao doći nastup sarajevskih "Studenata" u ABA ligi u idućoj sezoni.
Naime, do danas je danas trebalo potvrditi listu učesniku regionalnog takmičenja, a prethodnih dana su iz Sarajeva stizale oprečne informacije o tome hoće li klub biti prijavljen za učešće. Na kraju, izbor novog Upravnog odbora spriječio je da se desi scenarij po kojem bi Bosna odustala od ABA lige.
Saznajemo da će jedan od ciljeva biti angažiranje što većeg broja bh. igrača reprezentativnog formata te da će se što prije krenuti u formiranje respektabilnog sastava s obzirom na to da većina prvotimaca nema ugovore.
Prije toga potrebno je riješiti i pitanje trenera, odnosno da li će dosadašnji stručni štab na čelu s Muhamedom Pašalićem biti na klupi i u narednoj sezoni.