Fudbalski klub Željezničar vjerovatno neće imenovati novog trenera prije nego što odigra dvije posljednje utakmice u jesenjem dijelu sezone u Wwin ligi Bosne i Hercegovine, saznaje Sport Centar.
Glave su još vruće nakon sinoćnjeg dramatičnog dana u kojem je ekipa prvo uvjerljivo izgubila vječiti derbi od Sarajeva na Koševu sa 0:4.
Potom su "Plavi" ostali i bez šefa stručnog štaba Admira Adžema koji je u dogovoru s upravom odstupio s kormila.
Pored toga, u narednih samo desetak dana "Plave" očekuju dvije prvenstvene utakmice, i to obje domaće, protiv Radnika iz Bijeljine i dobojske Sloge, u kojima bi osvajanje punog plijena moglo vinuti ekipu čak do trećeg mjesta pred zimsku pauzu.
Upravo zbog tako kratkog roka sasvim je moguće da polusezonu kraju privede neko od trenera iz kluba, kao privremeno rješenje, nakon čega bi se izabralo rješenje na duže staze uoči nastavka sezone u februaru iduće godine.
Dodatni razlog koji ide u prilog opciji da se ne žuri s izborom novog šefa struke je činjenica da bi Željezničar do nastavka sezone mogao dobiti strateškog partnera, koji možda i sam ima ideje kada je u pitanju trenerska križaljka i prema kojem bi možda bilo nefer ovako važno pitanje prelamati bez konsultacija s njim.
Rasplet u vezi eventualnog izbora strateškog partnera, a to je biznismen Sanin Mirvić, inače brat predsjednika Fudbalskog kluba Sarajevo Ismira Mirvića, trebao bi biti poznat do kraja godine, vjerovatno oko 20. decembra.
Tada bi se Skupština kluba trebala izjasniti o prijedlogu ulaska Mirvića od kojeg se očekuje da donese, prije svega, finansijsku stabilnost Željezničaru.