Horor na ulicama

Šok uoči utakmice: Pucano na automobil s argentinskim navijačima

SCSport
Piše: SCSport
Argentina navijaci
FOTO: AFA

Argentinski navijači doživjeli su pravu dramu u Kansas Cityju kada je, prema njihovim tvrdnjama, pucano na automobil Ubera kojim su se vozili prema stadionu na utakmicu između Argentine i Alžira.

Kako prenosi argentinski list La Nacion, nepoznata osoba iz vozila koje se približilo njihovom automobilu ispalila je dva hica, a vozač Ubera je tom prilikom zadobio prostrelnu ranu noge.

„Pucali su u automobil dok smo im prilazili. Ispalili su dva metka“, rekao je jedan od svjedoka za La Nacion.

Navijači su ispričali da u prvi mah nisu ni shvatili šta se dogodilo, vjerujući da je pukla guma na automobilu. Međutim, ubrzo su primijetili da je vozač povrijeđen.

„Automobil u kojem smo bili se kretao, a onda je naišlo drugo vozilo iz kojeg su ispaljena dva hica. Prvo smo mislili da je pukla guma. Vozač je zakočio i tada sam vidio da ima rupu u nozi. Pozvali smo policiju, bilo je užasno“, rekao je jedan od argentinskih navijača.

Prema njihovim riječima, nakon poziva na mjesto događaja stigla je policija, koja je uzela izjave svih prisutnih. Do stadiona su na kraju stigli u policijskom patrolnom vozilu.

Za sada nema informacija o eventualnim hapšenjima, niti je policija Kansas Cityja objavila detalje o mogućim osumnjičenima ili motivu napada.

argentina svjetsko prvenstvo 2026