Proslava prvog naslova NBA prvaka New York Knicksa u 53 godine pretvorila se u noći sa subote na nedjelju u haos, nakon što su hiljade navijača preplavile ulice Manhattana. Ubrzo nakon historijske pobjede nad San Antonio Spursima, slavlje je eskaliralo u nasilje, a zabilježeno je uništavanje policijskih vozila te gradskih i školskih autobusa.
Navijači su se nakon pobjede od 94:90 u petoj utakmici finala počeli okupljati oko dvorane Madison Square Garden. Ondje su nastale snimke koje prikazuju muškarace kako skaču po policijskom automobilu i razbijaju mu vjetrobransko staklo. U jednom trenutku, navijač Spursa sklonio se u policijsko vozilo kako bi pobjegao od gomile navijača Knicksa koja ga je okružila.
Na ulice su izašle stotine policajaca u opremi za razbijanje nereda. Nekoliko osoba je uhapšeno, a policija na konjima osiguravala je raskrižje na 8. aveniji, pokušavajući rastjerati okupljene. Jedan je policajac za The Post izjavio kako ovakvu razinu zaštitne opreme nisu nosili još od pandemije COVID-a.
Neredi su se zatim proširili na Times Square, gdje se gomila, od kojih su neki nosili obilježja Knicksa, popela na autobus javnog prijevoza. Ukupno su zauzeta dva školska i jedan gradski autobus. Izgrednici su počeli uništavati jedan od školskih autobusa, trgajući dijelove oplate s motora uz odobravanje gomile.
Jedan muškarac bez majice bacio je poklopac motora na ulicu, nakon čega su druga dvojica skočila na njega. Ljudi su se penjali na autobuse, palili baklje i skidali postavljene barijere.