napustio ekipu

Skandal u Hrvatskoj kakav se ne pamti: Fudbaler usred utakmice otišao kući

SCSport
Piše: SCSport
Mikolcic 1
Foto: NK Osijek

Na poluvremenu nedavne utakmice Osijeka protiv Lokomotive (0:0) dogodilo se nešto što ne ne pamti u historiji Hrvatske nogometne lige (HNL), odnosno da je dospjelo u javnost.

Naime, mladi vezista Osijeka Šimun Mikolčić na poluvremenu je napustio stadion!

Mladi hrvatski reprezentativac bio je potpuno spreman za igru, a prvo poluvrijeme odgledao je sa klupe.

Očigledno razočaran što ga trener Tomislav Radotić nije uvrstio u startnu postavu i što ga do kraja prvog dijela nije poslao niti na zagrijavanje kako bi u nastavku ušao u igru, Mikolčić se odlučio na skandalozan potez, prenosi Nova.rs.

Kasnije se izvinio i saigračima i treneru što ih je ostavio na cjedilu, ali šteta je već bila učinjena.

Mikolčić je urušio Radotićev autoritet, a usput je i treneru i saigračima, pa na kraju i cijelom klubu, svojim odlaskom sa stadiona oduzeo jednu opciju za nastavak utakmice.

Osječani preko toga nisu mogli da pređu pa je trener Radotić potvrdio da je 22-godišnji fudbaler iz Županje suspendiran i da neće igrati u preostala dva kola, u kojima Osijek tek treba da sačuva status prvoligaša.

"Mikolčić neće konkurisati do kraja sezone. U jednom trenutku stavio je sebe ispred tima. Veoma mi je žao zbog toga jer je jedan od igrača koji nam u ovom trenutku izuzetno nedostaje.

Međutim, pokušao sam da budem jasan da ne bih volio da u bilo kom trenutku bilo čije ime ili prezime bude važnije od grba na dresu.

Šimun je inače izuzetan profesionalac, trenirao sam ga duže nego bilo kog drugog igrača u svojoj trenerskoj karijeri, fenomenalan je fudbaler, ali je napravio grešku.

O tome smo razgovarali, on je uz ekipu, ali ne konkuriše za utakmice. Nažalost...“, poručio je Radotić.

nk osijek simun mikolcic