Američka teniska legenda Serena Williams rekla je da još nije odlučila hoće li igrati na Wimbledonu nakon pobjede u utorak, gotovo četiri godine nakon svog posljednjeg takmičarskog meča.
slavna 44-godišnjakinja je u utorak bial u centru pažnje na WTA turniru Queen's Cluba, vrativši se na teren uz kanadsku tinejdžericu Victoriju Mboko te pobijedivši Nicole Melichar-Martinez i Erin Routliffe pred punim stadionom u meču dublova.
Njen nastup bio je impresivan, a s Wimbledonom koji je pred vratima, izgledi za povratak na mjesto gdje je osvojila sedam Grand Slam titula u pojedinačnoj konkurenciji su primamljivi.
Iako je bila suzdržana oko mogućeg povratka u pojedinačnoj konkurenciji, nastup u parovima bio bi ogroman poticaj za gledanost turnira na televiziji i gotovo sigurno bi dobila pozivnicu.
"Kao što sam rekla, to je samo dan po dan.
Još imam malo vremena za odlučiti, a oni su bili sjajni što su mi dali taj prostor i vrijeme da odlučim", rekla je Serena.
Williams je dočekana bučno po izlasku na teren, a publiku je počastila uvjerljivim winnerima i podsječanjem na svoju nevjerovatnu snagu servisa, prenosi Reuters.
Na pitanje o ocjeni svoje izvedbe, rekla je:
"Bože moj. Što mislite? C-minus?.
Postala sam nervozna neposredno prije meča, možda 30 minuta prije, a onda sam se jednostavno prepustila.
"S obzirom na sve elemente, povratak na travu vjerovatno nije najlakša podloga. Sveukupno, bilo je pristojno."
Igranje pred kćerkama bila je jedna od motivacija za njeno novo poglavlje u bogatoj karijeri, a osmogodišnja Olympia i dvogodišnja Adira su s njom u Londonu.
Na pitanje kako su reagirale na maminu pobjedu, rekla je:
"Adira je htjela ići u trgovinu igračaka, a Olympia je htjela znati što je za večeru".
Sljedeći susret za Williams i 19-godišnju Mboko je duel s Leylah Fernandez i Laurom Siegemund u četvrtfinalu, koje je zakazano za četvrtak.