ostaje na klupi

Šef Maribora potvrdio: Feđa Dudić je ponudio ostavku, odbili smo je. Vjerujemo u njega

SCSport
Piše: SCSport
Dudic
FOTO: NK Maribor

Niko ne bježi od odgovornosti u trenutnoj situaciji, ali sezona je na prekretnici i bez obzira na sve okolnosti, važno je samo jedno - osigurati uspješne nastupe, objavio je Nogometni klub Maribor.

"Pred nama je još 360 minuta u borbi za evropsku kartu, posljednjih 90 (0:3 protiv Brava, op.a.) obilježilo je veliko razočaranje i izazvalo brojne rasprave. Također, medijski napisi o mogućoj promjeni na klupi nisu istiniti.

Feđa Dudić ostaje trener NK Maribor", objavio je slovenski prvoligaš, time demantiravši navode o odlasku bosanskohercegovačkog stručnjaka.

U objašnjenju cijele situacije uključio se i Cem Basgul, voditelj nogometnih operacija u klubu.

"Nakon utakmice s Bravom, Feđa mi je otvoreno rekao da je spreman otići ako klub smatra da je promjena potrebna.

Rekao je da bismo trebali učiniti ono što je u najboljem interesu kluba. To sve govori o njegovom integritetu i koliko mu klub znači.

Neuspjeh ga boli jednako kao i sve nas. Nismo prihvatili trenerovu ostavku, idemo dalje zajedno, s potpunim povjerenjem u njega. Puno znači shvatiti da čak i u ovom teškom razdoblju osjećamo podršku naših navijača, koji poštuju grb i žive za te boje.

Takva podrška donosi i odgovornost. Dužni smo im odgovoriti jedinstvom, predanošću i nastupima na terenu koji odražavaju standarde ovog kluba. I to ćemo učiniti.

Naši igrači tačno znaju što se od njih očekuje i što ovaj klub zahtijeva. Riječi sada nisu dovoljne. Važno je kako ćemo odgovoriti u preostalim utakmicama.

Ne bježimo od ovog izazova. Mi smo Maribor. I ovaj klub nikada nije bio definiran teškim trenucima, već svojom sposobnošću da reagira, ustane nakon pada i vrati se još jači“, rekao je Basgul.

feđa dudić nk maribor