muke u madridu

Šef Bayera kritizira Real i naglašava: Alonsu su naša vrata otvorena

SCSport.Ba
alonso

Složena situacija koju Xabi Alonso prolazi u Real Madridu nije prošla nezapaženo u Njemačkoj i Bundesligi, odakle je baskijski trener stigao kako bi preuzeo dužnost na Bernabeuu.

Tačnije, u Bayer Leverkusenu, klubu u kojem je Španac počeo svoju trenersku karijeru.

Sada je Fernando Carro, izvršni direktor Bayera, izrazio zabrinutost zbog trenutne situacije oko trenera Reala.

„Tokom reprezentativne pauze proveo sam vikend u Madridu, a treneri porodica dva puta su posjetili našu kuću. Imamo jako dobar odnos.

Uostalom, tokom te tri godine bili smo kao porodica“, komentirao je Carro, također Španac, u intervjuu za Sky.

Kaže da "zna i da oni prate naše utakmice, a mi njihove, pratimo jedni druge".

"Jako smo naklonjeni jedni drugima i održavamo vrlo blizak kontakt.

Situacija je sasvim drugačija od one koju je doživio u Leverkusenu, gdje smo svi išli u istom smjeru i nismo ostavili trenera izoliranim", kaže on.

Carro nije štedio riječi kada je kritizirao Real nakon što je vidio kako se Alonso analizira:

"Znamo da je trener s ogromnim talentom koji se, doduše, suočava s drugačijim kontekstom u Madridu.

Ako predsjednik kaže da je trener nužno zlo, ako je trener prepušten sam sebi i uvijek je taj koji prima kritike, onda je situacija sasvim drugačija od one koju je doživio u Leverkusenu, gdje smo svi išli u istom smjeru".

Ako se kriza "Kraljeva" produbi, Xabi Alonso već zna da bi imao mjesto u svom bivšem klubu, što i sam izvršni direktor priznaje.

Također bi bio oduševljen što bi mogao dočekati veznjaka Floriana Wirtza, koji se također suočava s problemima u Liverpoolu:

"Vrata su otvorena. Ako se bilo ko od njih želi vratiti, može to učiniti u bilo kojem trenutku."

xabi alonso FC Real Madrid