Premijer liga BiH

Sarajevo dovodi fudbalera iz Gane, broj stranaca u ekipi bi mogao predstavljati problem bordo klubu

SCSport.Ba
Kyeremeh

Veznjak Francis Kyeremeh će u narednim danima postati novi nogometaš FK Sarajevo, piše portal Klix.ba.

Kyeremeh se već nalazi u glavnom gradu Bosne i Hercegovine, a u ponedjeljak će obaviti ljekarske pregleda. Nakon toga će ovaj 25-godišnji internacionalac potpisati ugovor s Bordo klubom.

Veznjak iz Gane će tako postati već šesto zimsko pojačanje Sarajeva koje ima velike ambicije u drugom dijelu prvenstva. Ranije su u klub stigli Renan Oliveira, Ilija Martinović, Slaviša Radović, Almedin Ziljkić i Giorgi Guliashvili.

Ono što će sigurno predstavljati problem Sarajevu, jeste činjenica da je Kyeremeh već osmi stranac u timu, a "samo" pet ih može biti u zapisniku za utakmice domaćeg šampionata.

Pored Renana Oliveire, Ilije Martinovića i Giorgija Guliashvilija, bh. pasoš ne posjeduju ni Muhamed Musa, Frane Čirjak, Daniel Avramovski i Ivan Ikić.

Kyeremeh je karijeru počeo u BA Unitedu iz Gane, a 2015. godine stigao je u Srbiju gdje je igrao za Jagodinu i Radnik. Prije četiri godine je otišao u Hapoel Tel Aviv, a od 2020. godine je bio član Žalgirisa.

Ove sezone je upisao nastupe u kvalifikacijama za Evropsku ligu te grupnoj fazi Konferencijske lige. Igrao je na 13 utakmica, postigao dva pogotka i upisao jednu asistenciju.

fksarajevo francis kyeremeh