Cadiz je službeno objavio dogovor s Real Madridom o transferu Guillea Gonzaleza, 17-godišnjeg desnog beka koji se smatra jednim od dragulja omladinske akademije ovog španskog kluba.
Mladi defanzivac nedavno je obnovio ugovor s Cadiza, pa su "Kraljevi" morali platiti odštetu za ovog igrača.
"Guille počinje novo poglavlje nakon uzorne karijere u našoj omladinskoj akademiji.
Stigao je u Cadiz sa samo 12 godina, napredujući korak po korak kroz svaku od naših selekcija sve do svog debija ove sezone s Mirandillom, gdje su mu njegove igre i predanost donijeli mjesto u U-18 reprezentaciji.
Njegovo putovanje, izgrađeno na napornom radu, poniznosti i dubokoj povezanosti s Cadizom, nije prošlo nezapaženo i sada ga vodi u Real Madrid.
Cadiz Club de Futbol može samo izraziti svoj ponos i zahvalnost za sve što je Guille dao ovom klubu i poželjeti mu puno sreće u njegovoj ličnoj i profesionalnoj budućnosti.
Ovo će uvijek biti njegov dom“, poručio je andaluzijski klub.
Plan je da se Guille priključi mladoj ekipi Reala, do 19 godina.
U Valdebebasu će se ponovno ujediniti s bivšim saigračima iz mlađih selekcija Španije, poput Lezcana, Adrija Pereza i Lacoste, prenosi Marca.