Ministar za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona Mirza Mušija primio je danas članice Ženskog košarkaškog kluba Jumper Taurus iz Zenice, prvaka Bosne i Hercegovine za sezonu 2025/2026.
"Zaista je odličan rezultat koji ste ostvarili. Čestitam vam na ovom uspjehu. Klub je osnovan 2017. godine, a već ste uspjeli osvojiti titulu prvaka naše zemlje.
Hvala vam što ste na ovaj način potvrdili da se klubovi iz Zeničko-dobojskog kantona mogu vratiti u vrh bosanskohercegovačkog sporta. Ovo zaslužuje aplauz, čestitke i, naravno, podršku", kazao je ministar Mušija.
Ministar je podsjetio da je jedan od prioriteta Vlade Zeničko-dobojskog kantona u ovom mandatu snažniji fokus na razvoj sporta, što potvrđuju i budžetska izdvajanja. Dok je 2023. godine za sport bilo opredijeljeno 1,8 miliona KM, u 2026. godini ta sredstva povećana su na šest miliona KM.
Predsjednik ŽKK Jumper Taurus Almir Omerčević zahvalio je Ministarstvu i Vladi Zeničko-dobojskog kantona na kontinuiranoj podršci, ističući da bi bez te finansijske pomoći bilo izuzetno teško iznijeti sezonu do kraja.
"Drago nam je što smo rezultatima opravdali ukazano povjerenje i uložena sredstva. Nadamo se da će podrška u budućnosti biti jednaka ili još veća kako bismo mogli napraviti iskorak i na međunarodnoj sceni.
Osvajanjem Premijer lige BiH stekli smo pravo nastupa u WABA Regionalnoj ligi, ali su u ovom trenutku šanse za realizaciju tog nastupa male", rekao je Omerčević, saopćeno je iz Press službe ZDK.