NBA

Postavili negativan rekord: Detroit Pistonsi ponovo izgubili

SCSport.Ba
Det pri

Detroit Pistonsi i službeno su postali najgora ekipa u NBA historiji nakon što su kod kuće izgubili od Brooklyn Netsa 112:118, što im je 27. poraz u nizu.

Time su srušili negativni rekord Cleveland Cavaliersa iz sezone 2010/11, koji su izgubili 26 puta zaredom.

Philadelphia 76ersi 2015. su izgubili 28 uzastopnih utakmica, ali razvučenih na dvije sezone - 10 u jednoj i 18 u sljedećoj - s ponešto promijenjenom ekipom. Pistonsi i taj neželjeni rekord mogu izjednačiti u četvrtak, na gostovanju u Bostonu, a srušiti ga ili spasiti obraz u subotu kod kuće protiv Toronta.

Nakon što su u prvoj utakmici izgubili u Miamiju, pobijedili su Charlotte, a zatim i Chicago 28. listopada, prije gotovo dva mjeseca. Nakon toga uslijedilo je 27 poraza.

Sinoć su bili vrlo blizu prekidu strašnog niza jer su u zadnjoj minuti imali samo dva poena zaostatka, ali nisu ih uspjeli nadoknaditi, uprkos fantastičnoj predstavi Cadea Cunninghama, koji je 37 od svog 41 poena postigao u drugom poluvremenu, a sakupio je i devet skokova te pet asistencija.

Mostarac Bojan Bogdanović je zabio 23 poena, ali u zadnjoj minuti je ispao zbog šestog prekršaja i ostavio tim bez najopasnijeg šutera dok je lovio rezultat.

Netse je do pobjede predvodio Cam Johnson s 24 poena, a Mikal Bridges ubacio je 21. Netsi su ovom pobjedom poravnali omjer na 15-15 i bacili Pistonse na 2-28.

Rezultati:

Detroit - Brooklyn 112:118

Washington - Orlando 119:127

Chicago - Atlanta 118:113

Houston - Indiana 117:123

New Orleans - Memphis 115:116 (p)

Oklahoma - Minnesota 129:106

San Antonio - Utah 118:130

Portland - Sacramento 130:113

LA Clippers - Charlotte 113:104

detroit pistons