Manijaci, najvatreniji navijači Fudbalskog kluba Željezničar, priredili su večeras fenomenalnu bakljadu na ulicama Grbavice povodom 30. godina od reintegracije sarajevskog naselja.
Navijači Željezničara "zapalili" su ulice u blizini tadiona Grbavica, doma Plavih. Na ovaj način su odlučili podsjetiti na 19. mart 1996., kada se nakon potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma i kraja rata desio konačan povratak Grbavice pod kontrolu grada.
Podsjećamo, opsada Sarajeva trajala je punih 1.425 dana, a naselje Grbavica je bilo jedno od simbola užasa kroz koji je glavni grad Bosne i Hercegovine u tom periodu prošao. Opsada Sarajeva je počela u aprilu 1992. godine, a 4. maja zapaljen je stadion Grbavica.
Bakljadu navijača Željezničara pogledajte u prilogu: