Ino fudbal

Pep Guardiola se izvinjavao skupo plaćenom pojačanju koje u januaru napušta Manchster City

SCSport.Ba
Kalvin phillips

Kalvin Philipps je iz Leedsa doveden u Manchester City u julu 2022. godine za 48,8 miliona eura, ali nije opravdao očekivanja.

Ove sezone je ovaj engleski vezni igrač odigrao samo 8 utakmica u svim takmičenjima, priliku je najčešće dobijao sa klupe, a samo je kupu bio starter i odigrao je svih 90 minuta.

Zbog tako skromne minutaže i činjenice da se nije nametnuo, Philipps će gotovo sigurno napustiti Manchester CIty i već u januaru tražiti novu sredinu gdje će imati više šanse za igru.

Guardiola je poznat kao menadžer koji rijetko griješi kada su u pitanju pojačanja, ali sa Philippsom je očito pogriješio pa je današnju press konferenciju iskoristio da se javno izvine Englezu:"Zaista mi je žao Kalvina, tražio sam dobru osobnost, dobar karakter i on je pravi primjer toga. Vizualizirao sam nešto, zamislio tim i borio sam se da i njega vidim u timu, ali nije išlo. Žao mi je."

kalvin phillips manchester city pep guardiola transferi