nakon velike pobjede

VIDEO Ovo su čekali cijeli život: Pogledajte kako navijači Knicksa luduju po Teksasu i New Yorku

SCSport.Ba
Screenshot 1461
Foto: Screenshoot

Promašaj Victora Wembanyame s istekom vremena koji je Knicksima donio novi 'brejk' (105:104) i vodstvo od 2:0 pred selidbu serije u New York, izazvao je lavinu oduševljenja širom San Antonija i Velike jabuke.

Izabranici Toma Thibodeaua postali su tek treća franšiza koja je napravila dvostruki ‘brejk’ u finalu, nakon Bullsa 1993. i Rocketsa 1995. godine, koje su predvodili legendarni Michael Jordan i Hakeem Olajuwon.

Jedina dva naslova u svojoj historiji sastav s Manhattana osvojio je davne 1970. i 1973. godine, što znači da najveći grad u SAD-u ovakav uspjeh čeka više od pola stoljeća. Mnogi navijači nisu svjedočili posljednjem prstenu svoje omiljene ekipe, pa je potpuni delirij na ulicama New Yorka sasvim razumljiv.

Ekstaza je bila prisutna i među onima koji su otputovali u San Antonio kako bi bodrili svoje miljenike u “Frost Bank Centeru”. Plavo-narančasta tačka bila je glasnija od mora pristaša “Mamuza”.

A u betonskoj džungli, na ušću rijeke Hudson u Atlantik… poznati reditelj i najpoznatiji simpatizer Knicksa Spike Lee radovao se kao nikada do sada. On je imao 16 godina kada je New York posljednji put slavio trofej, a ovog je marta napunio 69.

Do kasno u noć slavit će se i u Central Parku, gdje je mnoštvo navijača pratilo dvoboj – baš kao i u bezbroj drugih dijelova grada. Kada vidite ovakvu euforiju, jednostavno je nemoguće ne poželjeti da Knicksi konačno prekinu dugačak post.

Sljedeće dvije utakmice igrat će se u Madison Square Gardenu, a na rasporedu su u istom terminu (02:30) u utorak i četvrtak. Prilika za “metlu” na domaćem terenu je tu, ali pred njujorškom ekipi još je mnogo posla.