šokantna najava

Oleksandr Usyk možda se već borio posljednji put!

SCSport
Piše: SCSport
usyk
FOTO: X

Oleksandr Usyk se učvrstio kao najbolji bokser u svojoj generaciji, ali nakon nekarakterističnog nastupa protiv kikboksera Rica Verhoevena prošlog mjeseca, navijači su možda vidjeli posljednji put neporaženog Ukrajinca.

Usyk je prethodno planirao još dva meča nakon duela s Verhoevenom, ali duel protiv nizozemskog kikboksera u kojem se uprkos pobjedi nije natjerao je apsolutnog svjetskog prvaka u teškoj kategoriji da preispita svoju strategiju, prenosi Boxingnewsonline.

Ako nastavi karijeru, čini se da bi sljedeća bila borba s obaveznim WBC izazivačem Agitom Kabayelom ili mogući revanš protiv Verhoevena ako odluči odreći se WBC pojasa.

Direktor tima Usyk, Sergej Lapin, priznao je da će prvak prihvatiti borbu s Kabayelom samo ako iza nje stoji "ozbiljna komercijalna struktura", prije nego što je otvoreno govorio o ideji Usykovog povlačenja.

"Ništa lično i ništa emocionalno neće spriječiti da se ova borba s Agitom održi. Međutim, ako iza borbe ne stoji ozbiljna komercijalna struktura, onda je teško opravdati.

Ako se ukaže prava prilika, borba se može održati. Ako ne, postoje drugi putevi i druge velike prilike.

Oleksandr je zaslužio pravo pažljivo procijeniti svaku opciju.

Razgovaramo s različitim stranama i razmatramo sve prilike. Odluka će biti donesena do kraja ove sedmice i svi će znati gdje stojimo.

Međutim, jednu stvar ljudi bi trebali zapamtiti: kada borac postigne sve što je Oleksandr postigao, svaki nastup postaje poseban.

Moguće je da su ga fanovi već vidjeli u ringu posljednji put.  Ili je možda ostalo još jedno poglavlje. Vrlo brzo ćemo znati”, rekao je Lapin.

oleksandr usyk boks