Odbojkaši Bosne i Hercegovine će ovog vikenda biti domaćin turnira Evropske lige u Goraždu.
Rivali će biti Hrvatska i Nizozemska.
Selektor BiH, Duško Nikolić istakao je da je prije svega uspjeh što se ponovo okupila reprezentacija.
“Imamo sjajne uslove u Goraždu i želim zahvaliti svima na zaista odličnom prijemu. Prva dva turnira nisu bila rezultatski uspješna, što je bilo donekle i očekivano, jer se reprezentacija nije takmičila pune četiri godine. Na osnovu rang-liste dobili smo i najteže moguće protivnike. To nije alibi, već činjenica da je uspjeh što smo se ponovo okupili i krenuli graditi reprezentaciju”, naveo je Nikolić.
Utakmica Bosne i Hercegovine i Hrvatske igra se u petak od 17:00 sati, dok će BiH u nedjelju odmjeriti snage s reprezentacijom Nizozemske. Susret Nizozemske i Hrvatske na programu je u subotu.