Juniorska selekcija Odbojkaškog kluba Goražde ponijela je titulu prvaka Bosne i Hercegovine, a članice ovog kluba osvojile su i individualna priznanja za najbolje igračice na finalnom turniru Odbojkaškog saveza BiH za juniorke koji je proteklog vikenda održan u Goraždu.
Domaće odbojkašice su pred svojom publikom odigrale sjajan turnir i potpuno zasluženo stigle do najsjajnijeg odličja, a na putu do titule ostvarile su dvije velike pobjede.
U polufinalu su savladale šampiona Republike Srpske, OK Libero iz Bijeljine, dok su u finalu bile bolje od šampiona Federacije BiH, OK ORT Novo Sarajevo rezultatom 3 :1. Treće mjesto osvojile su članice OK Velež Nevesinje.
Pored ekipnog uspjeha Goraždankama su pripala i individualna priznanja.
Za najbolju odbojkašicu - MVP turnira proglašena je Lamija Kazagić, najbolji korektor je Ema Pozder.
Titula najboljeg tehničara pripala je Amini Starhonić, dok je najbolji libero Hena Drljević.
Turnir je protekao u sportskoj atmosferi, a u domaćem klubu su ponosni na veliki uspjeh kojim su, kako navode, Goraždanke još jednom pokazale snagu, zajedništvo, karakter i šampionsko srce.
"Ovaj veliki uspjeh rezultat je predanog rada, discipline, odricanja i ogromne ljubavi prema sportu. Ponosni smo na naše igračice, trenere i sve koji su bili dio ovog nezaboravnog puta do titule državnih prvakinja.
Posebnu zahvalnost upućujemo svim ekipama na fer i sportskoj borbi, sudijama na profesionalno odrađenom poslu, delegatima i organizatorima turnira na odličnoj organizaciji, kao i našim navijačima koji su bili naša najveća podrška tokom cijelog turnira.
Goražde danas slavi svoje šampionke jer naše djevojke ispisale su historiju", poručili su iz OK Goražde.