dominirale na turniru

Odbojkašice Goražda prvakinje Bosne i Hercegovine za juniorke: MVP turnira Lamija Kazagić

Fena
Fena
Gorazde juniorke 56

Juniorska selekcija Odbojkaškog kluba Goražde ponijela je titulu prvaka Bosne i Hercegovine, a članice ovog kluba osvojile su i individualna priznanja za najbolje igračice na finalnom turniru Odbojkaškog saveza BiH za juniorke koji je proteklog vikenda održan u Goraždu.

Domaće odbojkašice su pred svojom publikom odigrale sjajan turnir i potpuno zasluženo stigle do najsjajnijeg odličja, a na putu do titule ostvarile su dvije velike pobjede.

U polufinalu su savladale šampiona Republike Srpske, OK Libero iz Bijeljine, dok su u finalu bile bolje od šampiona Federacije BiH, OK ORT Novo Sarajevo rezultatom 3 :1. Treće mjesto osvojile su članice OK Velež Nevesinje.

Pored ekipnog uspjeha Goraždankama su pripala i individualna priznanja.

Za najbolju odbojkašicu - MVP turnira proglašena je Lamija Kazagić, najbolji korektor je Ema Pozder.

Titula najboljeg tehničara pripala je Amini Starhonić, dok je najbolji libero Hena Drljević.

Turnir je protekao u sportskoj atmosferi, a u domaćem klubu su ponosni na veliki uspjeh kojim su, kako navode, Goraždanke još jednom pokazale snagu, zajedništvo, karakter i šampionsko srce.

"Ovaj veliki uspjeh rezultat je predanog rada, discipline, odricanja i ogromne ljubavi prema sportu. Ponosni smo na naše igračice, trenere i sve koji su bili dio ovog nezaboravnog puta do titule državnih prvakinja.

Posebnu zahvalnost upućujemo svim ekipama na fer i sportskoj borbi, sudijama na profesionalno odrađenom poslu, delegatima i organizatorima turnira na odličnoj organizaciji, kao i našim navijačima koji su bili naša najveća podrška tokom cijelog turnira.

Goražde danas slavi svoje šampionke jer naše djevojke ispisale su historiju", poručili su iz OK Goražde.

ok gorazde Lamija Kazagić