Disciplinska komisija Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine izrekla je sankcije za prekršaje počinjenih na utakmicama 15. kola WWIN lige Bosne i Hercegovine u nogometu:
FK Rudar Prijedor izriče se novčana kazna u iznosu od 2.000 KM zbog prekršaja upotrebe pirotehničkih sredstava na utakmici Rudar - Sarajevo (2:1).
FK Velež Mostar izriče se novčana kazna u iznosu od 2.000 KM zbog upotrebe pirotehničkih sredstava na utakmici Posušje - Velež (0:0).
NK Široki Brijeg izriče se kazna u iznosu od 3.000 KM zbog slabe organizacija utakmice Široki Brijeg - Borac Banja Luka (1:2), kao i sa 2.000 KM zbog upotrebe pirotehničkih sredstava te 3.000 zbog rasizma i drugih oblika diskriminacije.
Za sve ove prekršaje, Širokom je izrečene jedinstvena kazna u iznosu od 5.300 KM.
Kad je u pitanju 16. kolo, sankcije su sljedeće:
FK Sarajevo, izriče se kazna u iznosu od 7.500,00 KM zbog upotrebe pirotehničkih sredstava) na utakmici Sarajevo - Široki Brijeg (0:0), kao i 1.500 KM zbog bacanja predmeta u ograđeni dio terena.
FK Borac Banja Luka je kažnjen sa 4.000 KM zbog upotrebe pirotehničkih sredstava na utakmici Borac - Željezničar (2:1).
HŠK Zrinjski Mostar je kažnjen sa 2.500 KM zbog upotrebe pirotehničkih sredstava) na utakmici Zrinjski - Posušje, kao i sa 6.000 KM zbog rasizma i drugih oblika diskriminacije.
FK Velež je izrečena novčana kazna u iznosu od 2.500 KM zbog upotrebe pirotehničkih sredstava na duelu Velež - Rudar Prijedor (1:0).