Srbija je danas dobila izuzetno loše vijesti uoči Evropskog prvenstva koje se narednog mjeseca igra u Danskoj. Selektor Raul Gonzalez suočava se s ozbiljnim problemima na poziciji lijevog beka, a povrede su dodatno suzile ionako ograničen izbor igrača.
Miloš Kos već više od dva mjeseca ne nastupa za svoj klub, njemački Erlangen, iako se pojavio na početku priprema reprezentacije u Staroj Pazovi. Ipak, prema najnovijim informacijama, povreda zgloba spriječit će ga da putuje na Evropsko prvenstvo.
Ovaj rasplet predstavlja veliki udarac za stručni štab, s obzirom na to da je Kos bio jedna od ozbiljnijih opcija na toj poziciji. Iako se u međuvremenu vratio klupskim obavezama i učestvuje u dodatnim pripremama, jasno je da njegov nastup na prvenstvu neće biti moguć.
Situacija za Gonzaleza dodatno se komplikuje jer je ranije s popisa otpao i Marko Milosavljević. Tako će prva opcija na lijevom beku biti Uroš Borzaš, dok će selektor imati vrlo malo prostora za eventualne korekcije u sastavu.
Kos je prošlog decembra dospio u središte pažnje zbog incidenta u svlačionici Zagreba, gdje je došlo do fizičkog sukoba s golmanom Mandićem i Srnom. Nedugo nakon toga napustio je klub, a cijeli slučaj bio je prijavljen i policiji.
Reprezentacija Srbije ostat će u Staroj Pazovi još dva dana, nakon čega slijedi dvodnevna pauza zbog novogodišnjih praznika. Do početka Evropskog prvenstva Srbija će odigrati i dvije pripremne utakmice protiv Poljske, obje bez prisustva publike.