Fudbalski klub Željezničar ponovo je u centru pažnje. Iako su Plavi praktično, tri kola prije kraja, okončali sezonu - ne mogu dosegnuti prve četiri pozicije, najviše se prate dešavanja na Grbavici.
Veliki broj igrača krajem sezone ostaje bez ugovora, a već je poznato da će ekipu napustiti Edwin Odinaka i Vini Peixoto, o čemu je Sport Centar pisao, no pitanje je ko će uopće i voditi Plave.
Naime, prema nezvaničnim informacijama Sport Centra, Savo Milošević neće biti trener Željezničara u narednoj sezoni. Milošević, koji je proslavljeno igračko ime te bivši selektor Bosne i Hercegovine, razdrmao je ekipu koju je krajem februara preuzeo, ali prema svemu sudeći to će biti to od njegovog angažmana na Grbavici.
Zanimljivo će biti pratiti i šta će se događati s rukovodstvom kluba. Na Miloševićevom dolasku je insistirao Sanin Mirvić, biznismen iz SAD, koji je došao s velikim ambicijama vezanim za Željezničar.
No, izmjene Statuta koje je Skupština kluba izmijenila i usvojila njegovim dolaskom nisu dobile "zeleno svjetlo" Ministarstva pravde i uprave FBiH. Zbog čega je sve stalo, a Mirvićev status je u ovom trenutku nedefinisan.
Inače, Mirvić se po dolasku u Sarajevu prije nekoliko dana sastao s Markom Marićem, čovjekom koji je bio sportski direktor Dinamo Zagreba (2024. - 2025.), a koji je trebao istu funkciju obnašati i u Željezničaru. No, pitanje je i da li će na kraju i dobiti angažman na Grbavici.