NBA

Nije u planovima Lukea Waltona: Još jedan srbijanski košarkaš napušta NBA ligu

SCSport.Ba
Kings

Još jedan srbijanski košarkaš mogao bi uskoro da napusti najjaču ligu svijeta - NBA, a to je Nemanja Bjelica.

Američki mediji pišu da će Bjelica napustiti Sacramento Kingse, pošto trener Luke Walton ovog košarkaša nema u ozbiljnijim planovima za budućnost.

Bjelica je početkom sezone izgubio mjesto startera u Kingsima, a u posljednje tri utakmice nije uopšte igrao. Na ljeto će krilo iz Srbije postati neograničeno slobodan agent i gotovo sigurno će napustiti Kingse.

Teško je da može ostati i u ligi, pošto ove godine puni 33 i najrealnija opcija je povratak u Evropu. Ovakav status Bjelice je dosta i iznenađujući pošto mu je prošla sezona bila najbolja u karijeri. Bilježio je prosječno 11,6 poena i 6,8 skokova, dok je ove sezone dosta ispod tog nivoa. Ima 6,6 poena u prosjeku i 3,6 skokova.

Podsjećamo, prije nešto više od mjesec je NBA ligu napustio i Marko Gudurić, još jedan srbijanski košarkaš, koji se vratio u Fenerbahce.

luke walton nemanja bjelica sacramento kings