Nekadašnji njemački reprezentativac Lukas Podolski i sa 40 godina i dalje aktivno igra nogomet, a sada je postao i suvlasnik poljskog prvoligaša Gornik Zabrzea, kluba za koji i nastupa.
“Lijepo bi bilo da je ovo početak nečega velikog za klub i naše navijače. Privatizacija je u toku i borba se nastavlja“, izjavio je Podolski, koji je kupio nešto više od osam posto klupskih dionica, čime je postao drugi najveći dioničar.
Podolski je rođen u poljskim Gliwicama, ali se kao dijete preselio u Njemačku, gdje je izgradio bogatu nogometnu karijeru.
Nastupao je za Koln, Bayern, Arsenal, Inter, Galatasaray, Vissel Kobe i Antalyaspor, a od 2021. godine igra za Gornik Zabrze, za koji je do sada skupio 118 prvenstvenih nastupa i postigao 23 gola.
Za njemačku reprezentaciju odigrao je ukupno 130 utakmica i postigao 49 golova, a posljednji put dres “Elfa” nosio je 2017. godine.