Košarkaši Memphis Grizzliesa i Orlando Magica odigrat će dvije međusobne utakmice regularnog dijela naredne NBA sezone u Evropi.
Ova dva tima sastat će se u Berlinu 15. januara, a tri dana kasnije i u Londonu, objavila je NBA liga.
Duel u Berlinu bit će prva zvanična NBA utakmica ikada odigrana u Njemačkoj, dok je London prethodnih godina već bio domaćin devet susreta.
Utakmica u glavnom gradu Njemačke posebno je značajna za braću Franza i Moritza Wagnera – reprezentativce Njemačke i članove Orlando Magica, koji su upravo rođeni u Berlinu.
„Odrastajući u Berlinu, sanjali smo o ovakvim trenucima. Velika je čast predstavljati naš grad i zemlju i pokazati koliko Njemačka voli košarku. Nadamo se da ćemo inspirisati mlade, baš kao što smo i mi bili inspirisani gledajući NBA izdaleka“, poručila su braća Wagner.
NBA je također potvrdila da će se i u sezonama 2026/27 i 2027/28 igrati po dvije utakmice regularnog dijela u Evropi.
Domaćini će 2027. godine biti Manchester i Pariz, a godinu kasnije Berlin i Pariz. Imena timova koji će učestvovati bit će poznata nekoliko mjeseci prije početka tih sezona.