Premijer liga BiH

Navedene sve nepravilnosti: FK Sarajevo podnio krivičnu prijavu protiv bivšeg predsjednika kluba

SCSport.Ba
Kasum 1

FK Sarajevo i novi menadžment kluba nastavili su sa provjeravanje poslovanja kluba u prethodnim godinama.

S tim u vezi menadžment kluba sa Koševa je tokom aprila podnio krivičnu prijavu protiv bivše generalne direktorice Sabrine Buljubašić, koja je krajem prošle kalendarske godine sporazumno raskinula ugovor sa klubom i napustila to radno mjesto.

Nakon što su iz kluba potvrdili da je podnesena prijava, rečeno je da će se nastaviti sa revizijom poslovanja, a ako se utvrde nepravilnosti uslijedit će nove prijave.

Sarajevo je podnijelo još jednu krivičnu prijavu Kantonalnom tužilaštvu u Sarajevu, piše Sport1.ba. Ovog puta se radi o Damiru Kasumu, koji je obavljao funkciju predsjednika kluba tokom 2020. i 2021. godine, a dolaskom Ismira Mirvića u klub, napustio je tu funkciju.

Pomenuti medij piše da su u prijavi navedene sve nepravilnosti u rukovođenju kluba dok je Kasum imao rukovodeću poziciju, a sada je na organima Tužilaštva, da utvrde da li ima osnova za pokretanje postupka utvrđivanja krivične odgovornosti. Očigledno je da su u klubu odlučni da kompletno poslovanje pregledaju i na osnovu utvrđenih činjenica poduzmu naredne korake.

Iako smo pokušali doći do provjere ove informacije, još uvijek nismo dobili zvaničnu potvrdu od strane menadžmenta FK Sarajevo po ovom pitanju.

damir kasu damir kasum fksarajevo