sjajni veznjak

Manchester city kupio zvijezdu Engleske za 150 miliona eura

SCSport.Ba
Screenshot 1586

Manchester city je dogovorio kupovinu veznog igrača Nottingham Foresta, Elliota Andersona, prenosi pouzdani insajder The Athletica, David Ornstein. Forest je za usluge veznjaka reprezentacije Engleske tražio više od 130 miliona eura, a prema informacijama britanskih medija, dogovor je postignut na nevjerovatnoj sumi od 150 miliona eura.

City je početkom mjeseca ponudio 120 miliona eura, no ta ponuda je bila odbijena. Ovim transferom bit će srušen britanski rekord koji je Liverpool prošlog ljeta platio Newcastleu za Alexandera Isaka. Redsi su za Šveđanina izdvojili 145 miliona eura.

Anderson je stigao u Forest 2023. godine u sklopu posla vrijednog 40 miliona eura, u kojem je Odysseas Vlachodimos otišao u suprotnom smjeru. Vrijednost engleskog reprezentativca tada je procijenjena na 17 miliona eura.

Od tada je za Forest upisao 92 nastupa, uključujući i nastupe u svakoj prvenstvenoj utakmici sezone 2025./26., u kojoj je postigao četiri gola i zabilježio četiri asistencije.

Za reprezentaciju Engleske debitirao je u rujnu prošle godine te je uvršten u ekipu selektora Thomasa Tuchela za Svjetsko prvenstvo. Bio je u početnom sastavu u prve dvije utakmice protiv Hrvatske i Gane, a očekuje se da će započeti i subotnji dvoboj protiv Paname.

The Athletic je ranije ovog tjedna objavio da je Nottingham Forest već identificirao moguću zamjenu za Andersona - 20-godišnjeg veznjaka Tottenham Hotspura, Lucasa Bergvalla.

Elliot Anderson manchester city