Predsjednik Barcelone Joan Laporta i dalje ne krije nezadovoljstvo zbog odlaska mladog ofanzivca Droa Fernandeza u Paris Saint-Germain tokom zimskog prijelaznog roka.
Prvi čovjek katalonskog kluba za cijelu situaciju krivi agenta igrača i bivšeg fudbalera Barcelone Ivana de la Peñu, za kojeg smatra da je bio ključna osoba u realizaciji transfera.
Laporta je u razgovoru za Jijantes oštro kritikovao De la Peñu, poručivši da smatra kako je odlazak mladog igrača bio izdaja kluba.
“Što se dogodilo s Drom bila je izdaja. Da je to radio Jorge Mendes, možda bi bilo drugačije, ali način na koji je to uradio ‘ćelavi’ bio je sramotan i nož u leđa”, rekao je Laporta, podsjetivši da je De la Peña godinama bio povezan s Barcelonom.
Dodao je i da upravo zbog te povezanosti smatra da je potez posebno bolan za klub.
Poseban odnos koji je završio razočarenjem
De la Peña je za Barcelonu igrao od 1990. do 1998. godine, a zatim još jednu sezonu od 2000. do 2001. Danas radi kao agent i zastupa nekoliko igrača katalonskog kluba, među kojima su i Gavi i Eric García.
Laporta tvrdi da je Barcelona učinila sve kako bi zadržala mladog ofanzivca.
“Pokušali smo produžiti njegov ugovor, iako je već bio važeći do 2027. godine. Nažalost, nismo uspjeli”, rekao je predsjednik Barcelone.
PSG aktivirao klauzulu
Na kraju je Paris Saint-Germain aktivirao otkupnu klauzulu igrača koja je iznosila nešto više od šest miliona eura. Interes za talentovanog fudbalera u međuvremenu je pokazivala i Borussia Dortmund, ali je on na kraju završio u Parizu.
Laporta je istakao da je nakon transfera bio iznenađen načinom na koji je cijeli posao završen.
“Njegov agent nas je iznenada obavijestio da ne možemo provesti ono što smo ranije dogovorili”, poručio je.
Flick razočaran odlaskom
Razočaran odlaskom mladog igrača bio je i trener Barcelone Hansi Flick.
“Izuzetno mi je drag Dro i naravno da sam razočaran. Ali to je fudbal i moramo poštovati njegovu odluku. Imao je sjajnu budućnost ovdje, ali odlučio je drugačije”, rekao je Flick.
Prvi nastupi u Parizu
Od dolaska u Paris Saint-Germain, mladi veznjak upisao je šest zvaničnih nastupa i na terenu proveo ukupno 221 minutu.
Njegov ugovor s pariškim klubom važi do 2030. godine, a ostaje da se vidi kakvu će ulogu imati u redovima aktuelnog prvaka Evrope.