Košarkaši Slobode Tuzla i Sutjeska Nikšić odigrat će u srijedu treći međusobni susret, a drugi u okviru četvrtfinalne serije ABA lige 2.
Nakon što su oba prethodna duela odigrana u Nikšiću, ovaj put se serija seli u Tuzlu, gdje će Sloboda Energoinvest pokušati iskoristiti domaći teren i izjednačiti na 1:1, čime bi izborila odlučujuću majstoricu.
Tuzlanski tim je slavio u regularnom dijelu sezone, dok je Sutjeska bila uspješnija u prvom četvrtfinalnom meču, koji je riješen u posljednjim sekundama produžetka.
Uoči susreta, oba tima imala su obaveze u domaćim prvenstvima. Sloboda je nakon produžetka savladala lidera prvenstva Široki, dok je Sutjeska upisala tijesan poraz od Jedinstva.
Trener tuzlanskog tima Marko Trbić istakao je da se ekipe dobro poznaju.
"Ovo nam je treća utakmica u kratkom periodu, tako da nema mnogo nepoznanica. Iza nas su dvije iscrpljujuće utakmice u produžecima, ali vjerujem da ćemo se oporaviti i spremni dočekati meč. Uz podršku navijača možemo do pobjede i majstorice", kazao je Trbić.
Sličnog je mišljenja i kapiten Slobode Sani Čampara, koji očekuje veliku podršku s tribina.
"Atmosfera u ekipi je dobra i spremni smo da u Mejdanu dođemo do izjednačenja. Nedostajat će nam Vladimir Tomašević, ali vjerujem da zajedništvom možemo nadoknaditi njegov izostanak", rekao je Čampara.
Utakmica se igra sutra od 20 sati u dvorani Mejdan, koja je ove sezone ostala neosvojiva za gostujuće ekipe u regionalnom takmičenju.