Ino fudbal

Konferencijska liga: Arsenal iz Tivta ispao od Alaškerta, Sutjeska ide dalje, Juričić opet strijelac

SCSport.Ba
Sutjeska

Crnogorski predstavnik u prvom kolu kvalifikacija za UEFA Evropa konferencijske lige Arsenal iz Tivta debi na evropskoj sceni završio je eliminacijom, javlja Anadolu.

Tivćani su u revanšu poraženi kao domaćini u Podgorici od Alaškerta iz Jermenije 1:6, a prvi susret u Jermeniji završen je bez pobjednika 1:1.

Arsenal je dobro otvorio utakmicu, a veliku šansu je propustio Montenegro. Međutim, u finišu prvog dijela i na početku nastavka, razigrao se Agdon, koji je dao tri gola u razmaku od osam minuta i riješio sve dileme oko putnika u sljedeće kolo kvalifikacija.

Smanjio je Boban Đorđević, ali je nada, ako su uopšte postojale u taboru Arsenala, ugasio Rasines.

U sudijskoj nadoknadi je u pokušaju da centrira lopta prešla preko noge Grigorjanu i završila u mreži Arsenala, da bi konačan rezultat postavio Mensah golom glavom iz blizine.

Drugi crnogorski predstavnik, nikšićka Sutjeska, izborila je plasman u narednu fazu. Večeras je u San Marinu odigrala 1:1 sa ekipom Cosmosa, koju je prije sedam dana pobijedila u Podgorici 1:0.

Novi gol u Konferencijskoj ligi postigao je bh. napadač Luka Jurirčić, koji je pogodio u novoj pobjedi Pyunika nad Narvom Trans.od 3:0.

U prvom meču je bilo 2:0 i predstavnik Armenije je prošao dalje.

Podsjetimo, već dugo se govori da je Juričić pred transferom u rumunski Cluj.

konferencijska liga luka juricic