novi predsjednik

Nihad Selimović otkrio: KK Bosna u ovom trenutku ima jednog igrača i nijednog trenera. Omladinske selekcije ne postoje

Piše: J. E.
Selimovic 4

Novi predsjednik Upravnog odbora Košarkaškog kluba Royal-Bosna Nihad Selimović iznio je prilično iznenađujuće podatke o stanju u redovima aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine, a koju je zatekao nakon stupanja na dužnost.

"Situacija nije dobra, ali nadam se da je možemo prevazići ako se uključi veći broj ljudi koji su spremni pomoći", rekao je Selimović, naglasivši da se treba povećati broj članova UO-a (trenutno tri), ali za to će se morati izmijeniti Statut sarajevskog kluba.

Naglašava da još uvijek nije sagledao finansijsku situaciju, jer nije izvršena primopredaja dokumentacije, ali da će o tome biti govora na nekoj od narednih press konferencija.

Potom je iznio šokante podatke o sportskom segmentu, odnosno igračkom kadru te najavio da se to mora mijenjati.

"U protekloj sezoni klub nije imao pionire i kadete, imao je juniore koji su bili i prvaci države, ali pod ugovorom je samo pet igrača iz juniorskog pogona", ističe Selimović.

Zatim je govorio o seniorskom timu kojim u ovom momentu ima samo jednog igrača s ugovorom, i to Amerikanca Johna Caruthersa koji ima opciju izlaska.

"Klub nema nijednog trenera pod ugovorom, to je realno stanje", otkrio je Selimović.

Kaže da je prijava za ABA ligu potvrđena 15 minuta prije isteka roka, neposredno nakon što je imenovan novi Upravni odbor.

Potvrđen je nastup u Prvenstvu BiH, a do kraja sedmice je ostavljen rok za eventualnu prijavu u neko od takmičenja pod okriljem FIBA (Međunarodna košarkaška federacija).

Što se tiče igračkog i trenerskog kadra, kaže da je to jedno od gorućih pitanja i da se hitno mora rješavati, kao i uspostava administracije i svih ostalih klupskih struktura.

Zašto je klub došao u takvo stanje, Selimović nije želio komentirati.

kk bosna sarajevo nihad selimovic