U-17 selekcija FK Sarajevo završila je nastup na međunarodnom turniru Olea Cup ostvarivši zapažen rezultat i osvojeno treće mjesto u konkurenciji vrhunskih evropskih klubova.
Sarajevo je turnir otvorilo utakmicom protiv NK Osijek, gdje je minimalno poraženo rezultatom 1:0. Ekipa je već u narednom duelu pokazala karakter, protiv Slovan Bratislave upisala je vrijednu pobjedu rezultatom 2:0.
Najveća potvrda kvaliteta stigla je u susretu protiv Hajduka. Sarajevo je zasluženo slavilo sa 2:1.
U utakmici za treće mjesto, protiv GNK Dinamo Zagreb, naši akademci su odigrali možda i najbolje izdanje na turniru. Potpuno kontrolisana utakmica donijela je ubjedljivu pobjedu od 3:0 i zasluženo mjesto na podijumu. Utakmicu protiv Dinama pamtit će i mladi golman Aldin Nikšić koji je briljirao i sačuvao svoju mrežu protiv vršnjaka s Maksimira.
Treće mjesto na Olea Cupu veliko je priznanje radu igrača, stručnog štaba i kompletnog sistema Akademije. Sarajevo se još jednom predstavilo kao klub koji razvija perspektivne talentovane igrače i uspješno se nosi sa najboljim timovima iz regije i Evrope.
Trener uspješnih kadeta je Amer Dupovac, uz Almira Janjoša. O golmanima brine trener Dino Hamzić, a fizioterapeut tima je Rešad Torlak.